Jakość łupka to piorytet

Łupek jako produkt naturalny nie podlega skomplikowanym procesom technologicznym jak większość produktów stosowanych w budownictwie. Łupek dachowy jest produktem, którym obdarza nas natura i jedynie wiedza oraz dokładna analiza jego właściwości pozwala fachowcom na klasyfikację kamienia pod kątem możliwości jego zastosowania.


Nie każdy łupek może być stosowany jako pokrycie dachowe. Tylko niewilka część łupka pozyskiwanego na całym świecie jest materiałem nadającym się do krycia dachów. Kamień, który świetnie sprawdzi się na podłodze, czy ścianie wewnątrz budynku nie zawsze będzie materiałem, który można użyć do pokrycia tak ważnego elementu inwestycji jak dach.


O zastosowaniu łupka jako pokrycia dachowego decyduje geologia,  fizyka i chemia, czyli miejsce i sposób jak został wydobyty. Nie bez znaczernia pozostaje oczywiście proces obróbki, czyli dostosowania kamienia do formy, w jakiej będzie on układany na dachu. Jednym z wielu aspektów jest np. sposób ekstrakcji bloków skalnych. Jakośc Pizarras dopuszcza jedynie formę cięcia dimaentowego bez użycia materiałów wybuchowych, które naruszają naturalną strukturę kamienia, a niestety dość często stosowaną przy wydobyciui kamienia z powodu mniejszych kosztów.

Firma Pizarras przy współpracy ze specjalistami z Instytutu Geologii Uniwersytetu Warszawskiego posiada własny system kontroli oraz badania łupka dachowego, określania jego właściwości i możliwości zastosowania. Dzieki wnikliwej analizie surowców oraz własnej kontroli procesu produkcji nasza oferta zawiera wyselekcjonowane rodzaje kamieni dachowych, które sprawdzają się przede wszystkim w tych  szerokościach geograficznych, gdzie klimat jest bardziej wymagający od krajów takich jak Francja, Wielka Brytania, Włochy czy Hiszpania a nawet Węgry.

Dzięki kontroli procesu produkcji oraz selekcji mamy pewność, że nasi klienci otrzymją łupek dachowy najwyższej klasy, który będzie służył pokoleniom. Kopalnie łupka z których pochodzą nasze produkty to starannie wyselekcjonowane złoża, eksploatowane od dzisiątków lat, a obiekty z nich wykonane nawet kilkadziesiąt lat temu są po dziś dzień wizytówką jakości. 

Pizarras nie stosuje kompromisów co do jakości materiału i dzięki temu wszystkie obiekty wykonane ze współpracy z nami są i będę zawsze wizytówką naszej firmy.

baner_dz_techniczny.jpg